Glistnik można spotkać go przy drogach, nad brzegami rzek, w lasach oraz parkach. Po złamaniu łodygi wypływa z niej sok w kolorze pomarańczowym. Wedle tradycji ludowej jego nazwa "jaskółcze ziele" bierze się stąd, iż zakwita od przylotu do odlotu jaskółek. Liście są karbowane oraz podzielone na wyraźne odcinki, przypominają liście dębu. Z łodyg i korzeni wypływa pomarańczowożółty, gęsty sok. Surowcem zielarskim jest ziele oraz korzeń. Zawarte w nich alkaloidy, flawonoidy i kwasy organiczne mają właściwości rozkurczowe, żółciopędne, uspokajające oraz antyalergiczne.
DZIAŁANIE WSPOMAGAJĄCE
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Napar:1 łyżkę ziela zalać 2 szkl. wrzącej wody; odstawić na 30 minut; przecedzić. Pić 3-4 razy dz. po 100 ml (max 150 ml); dzieci powyżej 7 r. ż. - zgodnie z wagą ciała: 25-30 kg - 35 ml, 35-40 kg -50 ml, 45-50 kg - 64 ml, 3-4 razy dz.
Wywar:1 łyżkę ziela zalać 2 szkl. wody; gotować 5 minut; odstawić na 20 minut; przecedzić. Dawkować jak napar.
Nalewka przeciw brodawkom: 10 g świeżo zmiażdżonego glistnika 1 szklanka (250 ml) octu winnego Składniki zmieszać, umieścić w szklanym słoju i odstawić na jeden miesiąc z dala od światła. Potrząsać słojem co 2 – 3 dni. Odcedzić. Stosować nierozcieńczony płyn na brodawki dwa razy dziennie lub nasączyć tampon nalewką i umieścić go na kurzajce, przytrzymując bandażem. Tampon zmieniać regularnie na przestrzeni tygodniowej kuracji. Nalewka może być stosowana wewnętrznie w proporcji 5 kropli na ½ szklanki (150 ml) wody przed trzecim posiłkiem dnia w celu oczyszczenia wątroby.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.